Oslavovať, či neoslavovať?

Pretvarovať sa, či nepretvarovať?

Ak ste na ceste k dieťatku už nejaký ten rok, možno ste si aj vy položili túto otázku. Ja som si ju kládla tiež. A nielen raz.

Oslavovať Vianoce, aby som vyhovela rodine aj keď na to nemám náladu a pri pomyslení na všetky tie otázky Kedy budú deti? Vy nechcete deti? … mi bude zle a spôsobia mi opäť len stres.

Alebo neoslavovať a dopriať si čas pre seba a drahého, myslieť na nás, ustáť si svoje hranice a nemínať energiu na vysvetľovanie, že to chceme inak, pretože aj naša cesta k dieťatku je iná.

Pretvarovať sa, že mi nemiestne otázky nevadia, pretože sú témou na „nevinnú“ konverzáciu, aj keď zasiahnu hlboko do živého a okolie nechápe aká je ne-plodnosť nielen citlivá téma, ale aj osobná. Pravdepodobne nás nenapadne pýtať sa druhých Kedy mali naposledy spolu sex a či si ho užili alebo Kedy boli naposledy na záchode a či je všetko ok.

Pretvarovať sa aj za cenu toho, že budem následne v kŕči až do momentu, kedy vystihnem vhodnú chvíľu na útek a budem to môcť osamote pustiť a poplakať si.

Alebo sa nepretvarovať a ísť s pravdou von, že prišli ďalšie Vianoce bez vytúženého dieťatka. Zostať doma alebo absolvovať len minimálny kontakt. Stúpnuť si do svojej sily a vykašľať sa na to, čo si o nás v rodine pomyslia a dopriať si svätý pokoj od všetkých „malo by sa“. 

Kiež by existovala jednoduchá odpoveď a univerzálna pre každú z nás. Neexistuje. Už len z toho dôvodu, že na našej ceste k dieťatku si prechádzame rôznymi výzvami, lekciami a majstrom v budovaní svojich vlastných hraníc čo sme schopné a ochotné tolerovať verzus čo už nie sme, sa nestaneme z večera do rána.

A preto je absolútne v poriadku (a bez výčitiek) nasledovať to, čo nás aktuálne volá.

  • Ak cítiš, že chceš byť sama. DOPRAJ SI TO.
  • Ak cítiš, že si ochotná ponoriť sa do vianočnej atmosféry, s pečením, varením, zdobením a trávením času s najbližšími, s malými deťmi z vašej rodiny, či odpovedaním opäť na tie isté otázky od vzdialenejšej rodiny … dopraj si to.
  • Ak cítiš, že potrebuješ zamestnať myseľ aktivitami, ktoré nebudú mať absolútne nič spoločné s materstvom, dovoľ si to.

Ale ak cítiš, že chceš nielen Vianoce, ale aj koniec roka plynúť na vlne plodnosti, prijmi moje pozvanie na online fertility kongres Alchýmia počatia od 14.12.2021, kde sa budeme na zrodenie nového života pozerať z rôznych uhlov pohľadu.

Zo stránky fyzickej, emocionálnej, mentálnej aj spirituálnej.

A nielen to! Po kongrese pôjdeme rovno do akcie a budeme sa hravými fertility technikami ladiť na svoje budúce dieťatko na 3 dňovom workshope (zdarma).

Už len toto môže byť váš (tvoj a tvojho dieťatka) prvý spoločný fertility rituál, ešte pred jeho samotným príchodom.

Prihlasovanie na kongres je zdarma. Ešte sa stíhaš pridať.

Budem sa na teba tešiť,

Mirka

P.S.:

Zdieľaná radosť je dvojnásobná radosť a zdieľaná starosť polovičná starosť …

Pridaj sa do ku mne do FB skupiny Alchýmia počatia, kde sa navzájom podporujeme a inšpirujeme na ceste k materstvu. A kde si môžeš prečítať autentické zdieľania ako to majú iné ženy, pretože podporná komunita a zdieľanie je nesmierne liečivé. Ak si to dovolíme 🙂

Miroslava Seňková
Inšpirujem ženy ako žiť plodne aj neplodnosť a kráčať v ústrety dieťatku napriek rôznym výzvam. Som autorkou jedinečnej Klubovne Alchýmia počatia, kde už teraz nájdeš pre seba viac ako 18 hodín plodnej inšpirácie na tému vedomého počatia a práce s fertility mindsetom. Môžeme sa stretnúť pár krát do roka naživo (v Bratislave) na fertility kruhoch, ale aj pravidelne v rôznych online fertility programoch. Viac o spolupráci so mnou . A prečo Dúhová Mama? To rýchlo zistíš tu.

V Klubovni nájdeš rôzne rozhovory, webináre, workshopy, vizualizácie, tréningy ... jednoducho kopec plodnej inšpirácie ako pracovať so svojím fertility mindsetom a cestu k materstvu si tak užívať vo väčšom napojení na seba, ale aj svoje dieťatko ....