[Príbeh] Neznesiteľný smútok zmizol…

Sme vraj pár, ktorý veľmi nemal šancu mať deti, povedali lekári. Že vraj tak raz za 70 rokov. Boh sa ale postaral, že toto slovo lekárov sa nesplnilo a my máme 4 deti. Jedno síce odišlo v 20 týždni, ale to je ale iný príbeh…

O bábätko sme prišli v 20tt. Bol to zamlčaný potrat (bábätko bolo od 16tt mŕtve). Ja som nič netušila, bolo mi len divne, že necítim pohyby, pri prvých dvoch deťoch som ich cítila už od 16. týždňa. Manžel ma ukľudňoval, že tentokrát je inak otočené a preto ich necítim.

Keď som bola cez prázdniny s dvoma deťmi sama doma,  manžel bol odcestovaný, začala som špiniť. V nemocnici zistili, že bábätko nežije. Bol to šok. Volala som s mužom. Okamžite išiel hľadať najbližšie lietadlo, aby prišiel za mnou.

Kým som bola v nemocnici, všetko bolo ako vo filme, na ktorý som sa pozerala. Všetko išlo veľmi rýchlo. Do nemocnice prišli za mnou priateľky, ktoré sa okamžite išli za mňa modliť. To mi prinieslo naozaj pokoj v danej chvíli. Muž pricestoval, dali sme spoločne meno nášmu chlapčekovi a ja som potom už mala ísť rodiť. Trošku sa to zblblo a pôrod sa nekonal. Kyret bol nevyhnutný. Okamžitý zásah.

Keď som potom prišla domov, všetky tie emócie zrazu vyskočili a ja som cítila obrovskú prázdnotu a smútok.

Hoci má doma čakal milujúci manžel a dve nádherne deti, vôbec som si nevedela poradiť s týmito pocitmi.

Tento hrozný stav trval u mňa pol roka, keď prišla ku mne priateľka a povedala mi svoj príbeh o tom ako prišla o bábätko a ako z toho vyšla von. Podotýkam, že keď prišla bola v stave, že pôjde každú chvíľu rodiť.

Vravela ako prechádzala presne týmito istými pocitmi. Tiež mala dve deti a milujúceho manžela, no napriek tomu bola skoro na psychiatriu.

Trvalo jej to tiež dlho, kým si povedala, že ak Boh existuje, tak musí s tým niečo spraviť. Spravila veľmi jednoduchú vec …

Povedala si “A DOSŤ”.

Sadla si do kostola a povedala, že odtiaľ neodíde, kým to z nej Boh nezoberie a myslela to smrteľne vážne. A zobral. Odišla odtiaľ bez tej ťažoby a smútku.

Tak som si povedala, že ak Boh funguje takto u nej, chcem aby fungoval aj u mňa! Po krátkom čase sme s mužom cestovali na miesto, kde som sa mala prihovoriť k množstvu mladých ľudí. V stave v akom som bola, som naozaj nič takéto robiť nechcela. Mužovi som to patrične aj odporne vysvetlila. Tu sa on nahneval a povedal si “a dosť” a začal sa modliť nahlas, kričal na Boha a povedal, že žiadna depresia mu tu nebude kradnúť manželku.

Trvalo to celé asi 15 minút, keď zrazu všetka tá ťažoba, smútok a prázdnota zmizli. Boh to vzal. Pre mňa úplný zázrak. Veď som sa v tom motala pol roka. Neuveriteľné bolo, že ešte v ten deň sme otehotneli a náš ďalší chlapček úplne prekryl všetky strachy a obavy.

Smútok, ktorý bol taký neznesiteľný, zmizol. Zostal len ten normálny.

Aj teraz mi je smutno, keď si niekedy spomeniem na nášho chlapčeka, ale je to smútok absolútne prirodzený…

Marta

♥♥♥

Miroslava Seňková
Som mama 2 anjelov a inšpirujem ženy ako kráčať k dúhovému dieťatku s radosťou a ľahkosťou. S vášňou pre objavovanie sa venujem téme VEDOMÉHO POČATIA z holistického pohľadu, ako aj vedomej PLODNOSTI po potratoch. Som autorkou eBooku ako zostať na vlne plodnosti ako aj eBooku Magické slová podpory po potratoch. Pokiaľ vám chýba energia na vašej ceste k materstvu, naskočte do 14 dňovej výzvy LONO plné ŽIVOTA. Viac o mojej ceste si prečítate tu.
Komentáre