Kto stojí za projektom Dúhová Mama?


Obyčajná žena, ktorá si po páde na dno dovolila opäť sa zamilovať do alchýmie počatia, aby mohla sprevádzať ďalšie ženy a transformovať ich pohľad na (ne)plodnosť, aj keď jej vlastná cesta k dieťatku ešte stále trvá ...

O Mirke 🙂

 

Moja cesta k materstvu začala v roku 2016, avšak bez pokory ...

k procesu zrodenia nového života a s obrovským tlakom stihnúť všetko ešte pred 30tkou.

Dieťatkom som chcela zaplniť prázdnotu vo svojom živote, aby som stratila (a znova našla) samú seba. Až opakovaná strata dieťatka ma nakopla vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk a pýtať sa samej seba: "Prečo chcem vlastne dieťa?". Pochopila som, že som svoj život kŕčovitým snažením sa odsunula na druhú koľaj. 

Aj vďaka svojim dvom nenarodeným detičkám som prestala prežívať čakaním, že všetko sa zázračné zmení, až potom, keď budem tehotná.

A aj keď (zatiaľ 😊) s prázdnym náručím, žijem svoj život oveľa plodnejšie ako kedykoľvek predtým.

A to je obrovský úspech, pretože cesta k materstvu ma už nevyčerpáva. Práve naopak, je jedným veľkým dobrodružstvom s dvoma 👼👼 anjelmi po boku (a jednou chlpatou 🐶 beťárkou).

Ako vznikol projekt "Dúhová Mama" a čo symbolizuje?


Písal sa rok 2016 a po krátkom snažení sa nám podarilo počať bábätko. Tešili sme sa pár týždnov, ale odišlo... V roku 2017 sa nám pošťastilo opäť a ja som sa tešila, že čakám "dúhové bábätko".

Slovné spojenie, ktoré mi dodávalo nádej (z angl. rainbow baby - dieťatko, ktoré sa narodí po predchádzajúcej strate), že všetko bude v poriadku. Avšak nie vždy to platí a mimomaternicové tehotenstvo skončilo tiež, odstránením vajcovodu.

Niekedy v tom čase vznikla prvýkrát myšlienka na projekt Dúhová Mama - mama, ktorá čaká na svoje dúhové dieťatko.

Ďalšie 2 roky som veľa písala na blogu o potratoch a keď sa ku mne pridávali ďalšie ženy, pochopila som aké je zdieľanie liečivé. Aké potrebné je aj 600nedelie po potratoch. Koľko času trvá odsmútenie, ktorého správna a nesprávna forma neexistuje. Určite to bude aj v knihe, ktorá v roku 2020 dostala stopku, ale stále žije.

A ako som zbierala naše silné príbehy, uvedomila som si, že Dúhová Mama je oveľa viac.

Že dúhovou mamou sa nestanem v momente, keď sa pozriem na bijúce srdiečko na ultrazvuku alebo svojmu dieťatku prvýkrát do očí.

DÚHOVOU MAMOU UŽ SOM. TERAZ. 
A nielen ja.

Pre mňa osobne je to každá žena, ktorá čaká na svoje dieťatko a stretávajú ju rôzne búrky: neplodnosť, potrat(y), neúspešné ivf, diagnózy, či rozchody a ďalšie výzvy ...

Začala som sa na vítanie ďalšej dušičky do nášho života pozerať ako na tímovú spoluprácu (sme v tom traja) a prijala som fakt, že ak sa jedny dvere na ceste k dieťatku zatvoria, druhé sa otvoria.

A možno sa otvoria aj tretie a štvrté.

A pritom to vôbec nemusí znamenať, že túžime po dieťatku menej alebo že sa vzdávame. "Len" si vedome vyberáme cestu, ktorá nám dáva aktuálne zmysel a ktorá nás namiesto vyčerpania nabíja.

Nie je to jednoduché, ale dá sa to.

Ako sa hovorí, kto nechce hľadá výhovorky a kto chce hľadá spôsoby. A jedným z nich je aj tento online priestor a "oáza plodnosti", ktorú pre nás tvorím.

Možno sa tu osviežite inšpiráciou na svoju vlastnú cestu v ústrety dieťatku a možno nie. Všetko je v poriadku 🙂 Tak či tak, budem sa tešiť na každý jeden príbeh "dúhovej mamy".

KONGRESová 🌴 OÁZA plodnosti 🤰

 

Online fertility kongres Alchýmia počatia

Rozhovory sú zdarma iba počas konania kongresu. 

Moje pozvanie prijalo 12 inšpiratívnych žien, ktorých som sa pýtala na dôležité kúsky puzzle na ceste k materstvu, o ktorých sa však často nehovorí.

Viac ako 550 minút na vlne plodnosti v podobe dvanástich rozhovorov, ktoré poskytujú kopec praktickej inšpirácie do každodennosti.

PREDNÁŠKY a ROZHOVORY,

kde som pred "mikrofónom" bola pre zmenu ja 🙂

 

Online konferencia pre ženy
Foto: Gabriela Teplická
Foto: Šimon Šiplák
Foto: Daniela Petrovská

Kde sa vzdelávam?


Aby som vám prinášala hodnotné inšpirácie ako si cestu k dieťatku uctiť, ale aj užiť, neustále sa vzdelávam u slovenských a zahraničných mentorov, pretože alchýmia počatia a holistický prístup k plodnosti je nevyčerpateľná a fascinujúca téma.

Inšpirácie (nielen) na ceste k dieťatku

 

 • Průvodkyně ženské alchymie - facilitátorský výcvik
  Február 2021 - August 2021 / Lucia Harnošová (Alchymie ženy)
 • Certified Women´s Cycle Guide (US)
  December 2020 (Spirit Woman)
 • Motýlie masáže / prenatálne terapie (SR)
  November 2020 (Mária Šáriová)
 • Kraniosakrálna terapia I. (SR)
  September 2020 (Simonka Hojdysz)
 • Arvigo Maya Abdominal Therapy® Self-Care Training (SR)
  Marec 2020 (Majské masáže bruška | Vivian Menjivar)
 • Panvové dno pohľadom východu a západu (SR)
  Február 2020 (Michaela Schusterová)
 • Ženská bylinná náparka (SR)
  December 2019 (Monika Valová | Steamy.cz)
 • Cyklická žena a mystériá ženského lona (SR)
  September 2019 - Marec 2020 (Daniela Krušinská Trudičová)
 • Zamlklé těhotenstvo a spontánny potrat (ČR)
  September 2019 (Kristina Neubertová Zemánková | Porodní asistentka)
 • Fertility visualizations (US)
  Máj 2019 - August 2019, Fertility Vizualizácie a Mentoring (Molly Nichols | Fertility Coach)
 • Mentorka ženských mohendžodáro meditácií (ČR)
  Júl 2019 (Igor Samotný | Osho Sugama Meditation Center)
 • I. stupeň Mohendžodáro - Tantra jóga pro ženy (ČR)
  Apríl 2019 (Monika Sičová a Igor Samotný | Osho Sugama Meditation Center)
 • Conscious Conception (US)
  November 2018 - Jún 2019 (Esther-Maria Lindner | Doula and Reiki Master)
 • Cesta ženy - ženské archetypy (SR)
  Júl 2018, September 2018 (Katarina Runa)
 • ICF Akreditovaný kurz KOUČ (SR)
  Marec 2018, 104 hod. ACSTH akreditovaný kurz koučingu organizáciou ICF (Silvia Langermann | Power Coaching)
 • Seminár hormonálnej jógy podľa Dinah Rodrigues (SR)
  December 2017 (Mirunka Hazuchová)
 • Araretama esencie z dažďového pralesa (ČR)
  November 2017 - Jún 2018 (Lenka Siwková)
 • Prepis limbického otlačku (ČR)
  Október 2017 (Denisa Říha Palečková a Richard Vojík)
 • Feng shui analýza priestoru (SR)
  Jún 2016 - Júl 2017 (Feng shui domu a záhrady | Peter Fiľo)

Čo hovoria žienky na spoluprácu so mnou?

 

Ahoj Mirko, děkuju za kurz. Velmi silně se mnou rezonoval a otevřel ve mě spoustu témat, které si musím zpracovat, než v něm budu pokračovat dál. Zatím jsem před půlkou a doteď jsem se necítila a necítím na pokračování od kapitoly matka. Ale věřím, že se k němu brzy vrátím a dokončím ho🙏🏻 Děkuju i za kartičky. Ty se mnou pokaždé rezonovaly na 150% procent a pomohly pokračovat.
Klára
Otehotnela som práve počas tohto kurzu. Aj keď som o tom ešte nevedela, pre istotu som vynechala niektoré cvičenia, čo si písala, že v tehu nie. Hormonálnu stimuláciu sme rozbehli pred začiatkom kurzu a na transfer sme išli počas neho, takže myšlienka na dieťatko tam už veľmi silno pracovala, takže to naozaj sprestrilo čakanie na výsledky. A máme DVOJIČKY. Dievčatá 🙂
Majka
Moc děkuji za kurzík, nápady, kartičky a cvičení. I když jsem se zasekla někde v půlce ...mám cvičení uložená, abych se k nim mohla vrátit. A i kdybych se k nim již nevrátila, těch pár co si mě zavolalo, včetně kartiček...stálo zato a otevřelo mi nové obzory. Tedy moc děkuji za tento kurz a možnosti sdílet a vzájemně souznit v kruhu žen 😊🙏😘❤️
Dana
Kurz "LONO plné ŽIVOTA" mi dal na mojej ceste mnoho. Naučil ma byť trpezlivou a viac láskavou, hlavne k sebe, ale aj svojmu okoliu. Už sa ma otázky typu "prečo ešte nemáte dieťa?" nedotýkajú tak, ako predtým. Pretože viem, že mám ako ŽENA svoju hodnotu aj bez dieťatka a v hĺbke svojho srdca verím tomu, že všetko príde v ten pravý čas (ak to v tomto mojom živote prísť má). A dovtedy si budem túto cestu užívať v radosti a spokojnosti, že robím pre seba, svoje TELO a DUŠU maximum, čo môžem.
Zuzana
Kurz sa mi veľmi páčil. Vyhovoval mi spôsob akým bol vedený, že každý týždeň bolo iné zadanie. Dobre mi padla aj týždňová prestávka. Takýmto štýlom som sa tomu viac venovala a vyberala si úlohy podľa toho k čomu ma to viac ťahalo, ak som náhodou nestíhala vrátila som sa k témam ďalší týždeň ,keď som to tak cítila. Je veľmi dôležité spomaliť a dať samu seba na prvé miesto, uvoľniť sa a priblížiť sa postupne a napájať na dušu svojho dieťatka, ktoré nás už pred narodením vedie, učí a pripravuje na život s ním. Miri vidieť, že sa tomu venuješ s veľkým nasadením a veľmi ťa to baví. Žena na správnom mieste. Som rada, že sme sa spoznali. Ďakujem 😇❤ Som vďačná, že som spoznala aj vás ženy s podobným osudom a že sme sa mohli navzájom povzbudiť, podporiť a zdieľať svoje príbehy a osudy. 🥰❤ Držím vám všetkým palce a verím, keď bude ten správy čas všetky budeme mamami 🥰 Posielam 🫂
Andrea
Za mňa cítim posun v tom, že som vyrovnanejšia s aktuálnym stavom, ale zároveň sa pozerám optimisticky smerom do budúcnosti, že mamou raz budem. Som kľudnejšia, nepociťujem hnev na nikoho (ani na tie všetky tehotné okolo mňa ☺️🙈) toto by som chcela udržiavať aj naďalej, je to fajn pocit, ktorý som dllllho nemala.... Začala som sa taktiež viac zaujímať o moju ženskosť a cyklickosť. A v neposlednom rade som si konečne bookla čas pre seba, aby som sa týmto veciam venovala! ❤️ Ďakujem Mirka za všetko čo robíš, so mnou osobne tento smer / cesta rezonuje.
Petra
ahoj Mirka, som si spomenula na tvoja slova, že nech od programu nečakáme, že budeme hneď tehotné 😃. som z toho v šoku, ale po 5 rokoch som 1.x prirodzene otehotnela. Po mojich skúsenostiach nejdem kričať hop, veci sa vedia meniť, ale hlavne....prirodzene som otehotnela....aka "náhoda", že je to napasované práve na tvoj kurz 😃
Simone
(po cvičení so sebakoučovacími otázkami) Akurát som sa zahryzla to tejto témy a všetky otázky mi idú spontánne a ako "po masle", ale normálne som sa zasekla pri jednej Prečo chcem byť mamou. Taká emócia mnou prešla, že som zostala obarená. Taká banálna otázka a predsa tak ťažká. Rozplakala som sa, lebo som zrazu nevedela čo odpovedať ... ale slzy a tá emócia, ktorá mnou prešla, mi uvoľnila "zátku" a išlo to von. Musím povedať ...wow...❤
Ivka
Prave som si znovu precitala svoj zamer, ktory som spisala hned na zaciatku kurzu. Splnilo sa mi skoro uplne vsetko, az mam z toho zimomriavky. Nasla som podobne naladenu komunitu zien, vela som sa naucila od Mirky a jej znamych, skludnila som sa a zacala si uzivat 'proces plodnosti'. Citim sa viac spojena so svojim telom a je pre mna jednoduchsie naladit sa na to, co prave potrebuje. Ked som sa prihlasovala do tohto kurzu, mala som velmi silny pocit, ze potrebujem nasavat, co Mirka zdiela. Moja intuicia bola spravna - tento kurz bol jednym dolezitym kuskom skladacky na mojej (niekolko rocnej) ceste za dietatkom - a teraz som 9 tyzdnov tehotna ❤️ je to moje prve tehotenstvo a po 3 rokoch aktivneho snazenia je to nadherny zazrak! Spojili sa vsetky veci - fyzicke, mentalne, emocne....vsetko na com sme tie roky pracovali. To ze som zacala viac doverovat svojmu telo a aj dietatku je krasny pocit. Pacilo sa mi ze kurz trval viac ako dva mesiace, lebo som mala sancu venovat sa tomu ked som mala chut a v roznych castiach mojho cyklu./mesiaca. Uplne najviac ma oslovili vizualizacie/mediatacie (Carovna zahrada je naj), omalovanky a karticky Odkaz od dietatka. Aj spomenuta knizka Duse miminek mala na mna velky vplyv. Pacili sa mi aj temy - ja ako milenka a ja ako matka a ze jednotlive tyzdne boli zamerane na rozne temy. Verim, ze vsetko a vsetci nam pridu do zivota v spravnu chvilu a ja som velmi vdacna, ze som stretla Mirku prave toto leto. Dakujem z celeho srdca ❤️
Hana

 

Vaše zážitky s fertility vizualizáciami 🤰 🎧

 

Podarila sa ti. Celá vizualizácia bola krásna, dojemná, presne to, čo som si myslela, potom pokračovalo. Krásna práca
Aďka
Mirka ďakujem ti, cítila som sa veľmi dobre a keď nastala chvíľa si predstaviť svoje budúce dieťatko som sa z toho šťastia rozplakala bolo to také silné, že určite si to ešte viac krát do konca týždňa rada pustím.
Martinka
Ahoj Mirka kraaasne, presne toto so mnou rezonuje, takú vizualizáciu potrebujem na svojej ceste.
Zuzka
Miri tak ja tvoje vizualizácie naozaj môžem 😍
Maťka
Moj darcek od mojho dietatka je krasny odkaz, mam byt trpezliva, coskoro sa uvidime. Vidi , co vsetko pre nu robim, velmi si to vazi, je na mna hrda, mam v tej ceste pokracovat.💗
Katka
Tiekli mi slzičky a dieťatko mi povedalo “Mami som tu a čoskoro sa narodím”.
Petra

» Bude mi cťou sprevádzať vás k vášmu vytúženému dieťatku «

Či už to bude inšpiráciami na Instagrame alebo Facebooku, pri čítaní eBookov alebo článkov na blogu, počas online kurzov alebo rôznych fertility retreatov ...

Verím, že cesta k materstvu začína vo chvíli, keď sme sa rozhodli darovať život a že naše deti sú našimi učiteľmi ešte pred ich samotným (fyzickým) príchodom ...

Poďme si tú cestu užívať aj vo víre každodennosti, aj pri rôznych prekážkach, ak sa snažíme o dieťatko niekoľko mesiacov, či rokov.

A aj keď naša vedomá príprava a otváranie sa novému životu ešte nepriniesla "výsledky", ešte to neznamená, že sa to už niekde 😊 medzi nebom a zemou, práve teraz, nemanifestuje.

Vykročme v ústrety dieťatku s radosťou a ľahkosťou a stretnime sa "na pol ceste".

Možno sa dozvieme zaujímavé veci. Nielen o sebe, ale aj o dušičke nášho budúceho dieťatka, ktorá sa nám môže prihovárať rôznymi spôsobmi ...

S láskou