Otvorená životu a Arteterapia

Zvedavosť a tajná závisť.

To boli dôvody, prečo som skočila do projektu Otvorená životu. Bola som zvedavá, ako to tá žena robí, ako našla svoj pokoj, keď sa pokúša o bábätko už 7 rokov. Hoci som ju osobne nepoznala, niečím ma priťahovala.

Chcela som vedieť, pochopiť, objaviť aj v sebe tú magickú esenciu trpezlivosti.

Nemám vo svojom okolí nikoho, kto by sa roky pokúšal o bábätko, resp. možno aj áno, ale neviem o tom, lebo neplodnosť je podobne ako potraty, tabu téma.

Samota

Bojovala som s pocitom nepochopenia a samoty. A ako to už na mojej ceste býva, veľmi dlho sa nezaobídem bez poriadnej dávky nových impulzov, ktoré ma teleportujú pod ďalšiu vrstvu mojej cibuľovitej duše.

Cítila som tú esenciu trpezlivosti, ktorá sálala z online kurzu Otvorená životu všetkými bunkami.

Potrebovala som sa inšpirovať niekým, kto naozaj vie, čo je trpezlivosť. Kto si prežil kolotoč emócií na vlastnej koži, skúšal pokus-omyl mágiu zvanú ODOVZDANIE.

Už ma nebavilo dookola čítať motivačné = nič nehovoriace citáty. Potrebovala som konkrétne návody a postupy ako na to.

Jedno veľké odovzdanie som zvádla, keď som sa lúčila so svojimi anjelmi. Nebolo to vôbec ľahké, pretože opustiť smútok pre mňa vtedy znamenalo zabudnúť a posunúť sa ďalej. Neskôr som pochopila, že nemôžem zabudnúť na svojich anjelov, pretože ma cez potraty transformovali do dnešnej podoby.

Keď som po dvoch rokoch nabrala odvahu pokúšať sa o bábätko znova, vracala som sa do starých koľají, počítala krčovito plodné dni, naháňala svojho muža 🙂 a snažila sa oklamať, že vôbec netlačím na pílu.

Bola som z toho vyčerpaná a nahnevaná na seba.

A ja som si to chcela užívať. Byť vo flow a nie frustrovaná z každej menštruácie. Nemať očakávania a následne sklamania. Tento úkol sa mi zdal nedosiahnuteľný.

Keď som videla, že Klára s jej projektom Tour de mimi, otvára aj arteterapeutický online kurz, tušila som, že objavím o sebe niečo nové.

Spochybňovaná intuícia

Moj vnútorný kritik mi však stále prehlušoval intuíciu, že už viem toho dosť a nepotrebujem ďalšie informácie, lebo z toho aj tak neotehotniem. No na druhej strane tam bol slabučký hlas vnútorného dieťaťa, ktoré sa chcelo HRAŤ.

Tentokrát som ale nemala očakávania ako pri iných kurzoch, že ma to spraví šťastnou a za 4 týždne bude svet gombička.

Keďže milujem vedené meditácie, hand-made ODKAZY, zapisovanie nových vnemov a tvorenie farbami, neváhala som. Moja intuícia ma nesklamala.


Moja cesta ako byť Otvorená životu

V 1.týždni sme sa pozreli na liečenie negatívnych emócií, ktoré sa časom nazbierali.

Precítila som vďačnosť za svoju odvahu, že som sa na cestu skúmania straty bábätka vydala.

Ponorila som sa do toho, čo chcem cítiť ďalej. Pretože vizualizovanie seba ako tehotnej, prípadne s dieťatkom v náručí je síce pekná vec, ale nefunguje pokiaľ to neprecítime emočne. Bez toho nedáme nášmu snu energiu.

Zistila som, že sa chcem:

  • učiť bezpodmienečnej láske (strach, či to zvládnem sa pomaly zmenšoval)
  • cítiť vďačnosť, že si ma ďalšia dušička vybrala za svojho sprievodcu (otázkou prestalo byť či sa to vôbec stane a nahradilo ju -> už čoskoro)
  • prežívať hojnosť, o ktorú sa môžem s bábätkom podeliť a
  • nakoniec som si zopakovala, že materstvo nie je jediná možnosť ako spraviť tento svet lepším

Hmmm, povedala som si super. Lenže to som ešte nevedela, že toto bola tá jednoduchšia časť. 🙂

Nasledovalo kreslenie a to je MEDITÁCIA NA DRUHÚ.

V meditácii na mňa vyskočilo množstvo pochybností (modré machule):

  • zmätok a prekvapenie, že materstvo je možno za rohom
  • nízka sebadôvera, či som sa stihla o sebe naučiť čo najviac, aby som pri svojom bábätku netrpela pocitom sebaobetovania
  • či som zložila skúšku nesebeckej motivácie na materstvo

Všetky moje doterajšie výhry nad strachmi (žiarivé srdiečko v strede) prestali mať zmysel a mňa chytila PANIKA.

Klára nás však nenechala bez pomoci a v ďalšej vizuálizácii sme si mali nakresliť AKO Z TOHO VON.

Nová úroveň vedomia

A ono to išlo. Na vlastnej koži som zistila, aké jednoduché je posunúť sa na novú úroveň vedomia. Dostať sa k svojmu zdroju a nájsť pre seba to najlepšie riešenia. V druhej liečivej časti som nechala svoje pochybnosti (motýle) odletieť.

Obzrela som sa, čo všetko som už dokázala. Cítila som vďačnosť, pokoru, dôveru a nádej, že zvládnem ísť aj ďalej. Ako aj obrovskú radosť a vzrušenie zo stretnutia so svojím bábätkom. Toto bol pre mňa úplne nový (slastný) pocit.

Opäť som precítila tú pripravenosť skočiť do toho neznáma a rozpustila som tú PASCU, do ktorej som sa sama chytila. Do pocitu, že si dieťatko musím zaslúžiť, že musím na sebe makať, čistiť sa ostošesť a dieťatko tak príde za odmenu.

Napriek tomu, že som si v minulosti už túto múdrosť zvedomila, zaľahla prachom v zhone každodenného života. Ani som nevedela, že ju potrebujem revitalizovať 🙂

Od pochybností, k odovzdávaniu a púšťaniu. Tým nás Klára sprevádzala každý týždeň.


V 2.týždni sme dopĺňali ZDROJ našej energie. Mne sa v meditácii ukázal nádherný strom najprv s dierou v strede, ktorá charakterizovala moju doslovnú dieru (prázdnotu) v srdci po opakovanej strate bábätka v prvom trimestri.

Keď som si robila meditáciu druhýkrát, škaredá diera sa zmenila na posvätný vstup do mojej duše, k svojmu zdroju, na Yoni (krajší názov pre vagínu), ktorá pre mňa charakterizovala magickú bránu k mojej tvorivosti. A tá leží v mojom žiarivom lone.

Cítila som, ako prúdi vo mne energia života a mám nekonečné veľa možností premeny (HAD – zvlieka kožu, MAČKA – deväť životov).


V 3.týždni som si pripomenula, ako ma napĺňa písanie, zdieľanie príbehov a autentické rozhovory. Každého samozrejme napĺňa niečo iné, dokonca aj v rôznych fázach života. Pre mňa bol odkaz jednoznačný.

Žiadne pózy, žiadne masky, ale s odvahou zdieľať zakázané emócie po strate bábätka, pretože mi to dáva nielen zmysel, ale napĺňa ma to aj tvorivosťou a cítim sa pri tom živá.


V 4.týždni sme sa hrali, ako s ľahkosťou vykročiť na ďalšiu cestu a ďalej uvoľňovali, čo nás sťahuje dolu.

Siahla som si do svojich zdrojov. Na dno svojej duše. Stále ma fascinuje, ako sa vieme posunúť dopredu, keď sa vedome zastavíme a doprajeme si len dve hodiny týždenne na prácu so sebou.

Týmto kurzom ušetríte veľa času a stresov byť niekde načas. Máte slobodu pustiť sa do dobrodružného sebaobjavovania v čase, kedy vám to bude vyhovovať.

Som vďačná, že mi prišla Klára Domlátilová do cesty a vďaka nej som poodkryla ďalšie zákutia mojej duše, ktoré trpezlivo čakali na moje poláskanie a pozornosť.

A aby som sa zasmiala sama nad sebou, že stále neviem všetko 🙂

Vstúpiť alebo nevstúpiť?

Za mňa jednoznačne ÁNO.

Som presvedčená, že ani vaše oko nezostane suché, pocítite nádej a odovzdáte to, čo vám už neslúži. Super je, že meditácie si môžete pustiť opakovane a vždy sa k vám dostane nová informácia.

A tie BONUSY, čo Klára s úžasnými lektorkami ukuchtila. Ach. Tie sú na nezaplatenie. Pretože vás nielen rozosmejú, rozplačú, ale dodajú vám aj vieru, že to, čím si prechádzate, si prechádzame viaceré a nie ste samy.

A samozrejme more AHA momentov, že nebude veriť vlastným ušiam.

V uzavretej skupine na facebooku sa stretnete s rovnako naladenými ženami, ktoré chcú byť podobne ako vy, TVORKYNE svojho života.

A v takejto magickej amosfére sa zdieľajú aj tie najintímnejšie strachy oveľa jednoduchšie, pretože cítite bezpečie a žiadne posudzovanie.

 

S úctou k jedinečnej ceste každej z nás,

Mirka♥


Ak vás láka maľovanie a chcete si „overiť“, či je táto forma sebapoznávania pre vás, pripájam link na krátky, ale výživný arteterapeutický kurz ZDARMA „Netlač rieku, tečie sama“ 🙂

Vášeň a Energia

 

  • Naskoč na vlnu plodnosti
  • Čaká nás 12 skvelých rozhovorov
  • Rubriky na blogu