Prečo (ne)chcem dieťa (Ep.1)

Takto potmehúdsky som nazvala 1.epizódu môjho nového bejby (súkromného podcast-u) Fertility espressa.
 
Pri jeho príprave som si spomenula na kolegyňu, ktorá mi pred pár rokmi povedala, že dieťatko nechce. Teraz ani potom.
 
Moja myseľ to vtedy naspeedovaná skúšaním o stošesť nevedela pochopiť a hádzala mi dôvody prečo by to malo byť inak …
 
Prečo?
Pretože sa dovtedy s tým nestretla … a pritom stačí tak málo, aby sme vytvorili priestor pre pochopenie a nie odsudzovanie.
 
Aj táto téma – život bez detí (rovnako ako neplodnosť, či potraty) je stále ešte u nás tabu.
 
V prvej epizóde podcastu preto zdieľam svoju cestu skúmania „Prečo chcieť mať dieťa“ a čo ma k tomu priviedlo. Bol to proces, ktorý trval niekoľko mesiacov, iniciovaný pochybnosťami o sebe samej po opakovanom potrate a taký moj vlastný výskum. Pamätám si ten pocit z čudných výrazov, keď som sa na túto otázku pýtala pred 4 rokmi desiatok žien a dostala som rôzne odpovede.
 
Moja zvedavosť sa nestretla s pochopením a bola privítaná bagatelizáciou, že to MOC riešim a snažím sa objaviť sofistikovaný dôvod, prečo áno.
 
Mňa to však neodradilo. Vždy ma fascinovali príbehy a autentické zdieľanie, ktoré neobsahuje správne, či nesprávne odpovede. Jednoducho „len“ iný uhol pohľadu.
 
…. a možno práve tam začala moja vášeň pre prácu s fertility mindsetom a skúmanie rôznych uhlov pohľadu na alchýmiu počatia.
 
Veľmi sa teším na túto novú tvorbu v podobe krátkych fertility inšpirácií v audio forme, pretože je to úplné iné ako písanie, ktoré sa dá donekonečna upravovať a prepisovať.
 
Podcasty budú zatiaľ v raw forme, sem tam nejaký brebt, presne tak ako tečie cezo mňa v ten moment inšpirácia a flow. Môžem mať napísané poznámky, osnovu, aj tak ma vedie nakoniec niečo iné.
 
Budem mi cťou ak si túto vlnu plodnej inšpirácie užijete spolu so mnou.
Krátku ukážku z podcastu si môžete vypočuť nižšie:
 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Milá žena, možno podobne ako ja kráčaš v ústrety dieťatku už niekoľko rokov a zišla by sa ti fertility inšpirácia do vrecka. V tomto podcaste sa budem deliť o svoje vlastné aha momenty (vrcholy aj pády) ako sa dá plynúť na vlne plodnosti a to aj napriek rôznym výzvam (neplodnosť, potraty, ivf …).

Nečakaj siahodlhé epizódy či tipy na podporu otehotnenia, ale skôr pošteklenie tvojej mysle a pozvánku na zmenu uhlu pohľadu na zrodenie nového života, ale aj samej seba.

Podcast je súkromný (tzn. nie je verejne dostupný v podcastových aplikáciách) a je ti k dispozícii zdarma. Na ODBER PODCASTU sa vieš prihlásiť kedykoľvek >> na tomto odkaze.

A do pár minút si môžeš dopriať svoje prvé fertility espresso :). Ak by si vedela o žienke, ktorej by sa tento podcast mohol páčiť tiež, budem ti veľmi vďačná za jeho šírenie ďalej.

Prajem ti inšpiratívne plynutie na vlne plodnosti.

S láskou, Mirka

Miroslava Seňková
Inšpirujem ženy ako žiť plodne aj neplodnosť a kráčať v ústrety dieťatku napriek rôznym výzvam. Som autorkou jedinečnej Klubovne Alchýmia počatia, kde už teraz nájdeš pre seba viac ako 30 hodín netradičnej plodnej inšpirácie na tému vedomého počatia a práce s fertility mindsetom. Môžeme sa stretnúť pár krát do roka naživo (v Bratislave) na fertility kruhoch, ale aj pravidelne v rôznych online fertility programoch. Viac o spolupráci so mnou . A prečo Dúhová Mama? To rýchlo zistíš tu.