Prečo mi nástenky želaní (ne)fungujú a moja metóda P.E.K.I.

Hovorí sa, že stačí si priať a bude nám dopriate. Určite ste si na túto teóriu vytvorili už svoj vlastný názor a v praxi odskúšali viacero variant, ako sa dá pracovať s objednávkami do „vesmíru“. V tomto článku však nenájdete rýchly návod ako si správne želať, aby vám všetko spadlo do náručia, ale len moje osobné skúsenosti, čo mi funguje a čo nie, s použitím rôznych techník, ktoré využívam pri tvorení nástenky už niekoľko rokov.

Najlepšie na tomto kreatívnom procese je, že každý rok (či dokonca mesiac, týždeň) sa môžete s uvedenými tipmi hrať a svojim zámerom tak dávate presne to, čo potrebujú -> energiu, radosť a pozornosť. Pretože kam ide naša pozornosť, tam to rastie.

A teraz už poďme na konkrétne príklady, pretože na svoju nástenku už možno myslíte a želáte si ju aj zhmotniť. Poviem vám, to je tá jednoduchšia ingrediencia 🙂 Tou zložitejšiou, ktorá bude vyžadovať vašu trpezlivosť a odhodlanie, budú konkrétne kroky k naplneniu jednotlivých cieľov.

Ale pekne po poriadku.

Ako si vytvoriť takú nástenku snov, či vízii?

Skupina

Môžete si k tomu vyhradiť dostatok času u seba doma alebo dokonca v skupine. Dnes už existuje veľa workshopov na túto tému, záleží len na vás ktorý organizátor/lektor/sprievodca s vami rezonuje.

Ja osobne som mala možnosť vyskúšať aj „skupinovú formu“, ktorá mala úplne inú energiu, ako keď si robím nástenku sama doma. Každá sme robili na svojej nástenke niekoľko hodín (áno hodín) a malo to svoje čaro. Žiaden zhon, spoločná meditácia, čas na tvorbu, príjemná hudba a ako inak, spoločný ženský kruh a bezpečný priestor, ktorý držala naša lektorka Danka.

Zdroj: Facebook Daniela Krušinská Trudičová (Workshop 11/2018)

Preto, ak máte pocit, že samy to doma nezvládnete, lebo vás rušia rodinní príslušníci 🙂 alebo sa jednoducho neviete na seba naladiť, energia a spoločná vlna v skupine je možno to pravé pre vás.

Sama doma

Na druhej strane, ak si robíte vision board (z angl. nástenka víziií) doma, máte viac času premyslieť si, čo chcete mať pred očami a pohľadať si obrázky, výstrižky, ktoré s vami budú rezonovať. Môžete si ich dokonca aj vyrobiť. Ako ja.

Osobne si myslím, že proces manifestovania toho, čo si želáme, začína už procesom samotnej prípravy. Od hľadania a tlačenia obrázkov, vystrihovania z časopisov, či ich lepenia na nástenku.

Ak už máte jasnú predstavu toho, čo si chcete do svojho života pritiahnuť, tvorenie vám pôjde od ruky. Natrafíte na tie správne obrázky, slová a celý proces si užijete. Trošičku náročnejšie (na čas), nie nemožné, môže byť, ak si ju robíte 1.krát.

Čomu sa vyhnúť:

  • vykašlite sa na pocit dokonalosti a hlavne sa neporovnávajte. Ak do svojej tvorby vložíte svoje srdce a detskú hravosť bude to tá najkrajšie zmanifestovaná túžba na svete
  • nedávajte si na nástenku „rýchlo kvasené“ (hovorím zo svojich skúseností) želania, len preto, že sa to tak patrí alebo je to „cool“ (napr. mať obrovský dom, zarábať 10.000 eur mesačne, chodiť každý rok na dovolenky)
  • taktiež želaniam, lepšie povedané očakavániam druhých (hneď si povieme viac). Nie sú totiž tým pravým komponentom na VAŠU nástenku a pravdepodobne by sa vám aj tak nevyplnili 🙁

V čom teda spočíva tá mágia, že niečo sa nám vyplní a niečo nie?

Keď si robíte nástenku prvýkrát určite budete naplnené očakávaniami a optimizmom, že sa vám všetko splní. Prejde rok a vy sa pozeráte na svoju nástenku (y) a zistíte, že „TO“ nefunguje. A tu sa na chvíľu zastavím a pozdieľam vám svoje uvedomenia z posledných rokov, prečo mi niečo nefungovalo a niečo áno.

V čom spočíva a zlyháva MÁGIA tvorenia

Keď som si robila svoju prvú „oficiálnu“ nástenku snov, asi dva roky po ukončení vysokej školy, chcela som znova vzkriesiť svoje tvorenie a napĺňať tak svoju kreatívnu dušu radosťou z nejakej tvorby. Za prvé peniaze som si kúpila zrkadlovku a chcela som sa naplno venovať foteniu. Do stredu nástenky som si dala seba s foťákom, fotografie (svoje vlastné, aj tie, ktoré mi boli inšpiráciou) a obrovskú sumu 100.000 eur, ktorú som chcela vyhrať vo fotografickej súťaži za svoju prácu.

Asi tušíte, že sa to nesplnilo. Nebolo to však preto, že by to nebolo niečo neuskutočniteľné, ale háčik bol v niečom inom.

1️⃣ Pre svoj sen som takmer nič nespravila. Chýbala mi AKCIA, PODROBNÝ PLÁN a vytrvalosť ako tento svoj obrovský sen dosiahnuť. 

Nerozkúskovala som slona na malé porcie. Trochu som podcenila „pozitívne myslenie“ a správne namotivovaná som len čakala, že mi to spadne „z neba“.

Iný rok som si zasa dala na nástenku vízii seba ako sedím v BMW radu 1 a užívam si šoférovanie. Vodičák som už mala niekoľko rokov, ale nikdy som sama nejazdila. Teraz sa nečudujem, že sa mi to vtedy nesplnilo, lebo od začiatku to nebola moja túžba. Chcela som len naplniť predstavu, že každá samostatná žena musí predsa jazdiť, či očakávania rodiny (keď si si spravila ten vodičák x rokov dozadu, mala by si začať konečne jazdiť). Nevravím, že raz nebudem šoférovať opäť s chuťou, tak ako to bolo na začiatku, ale teraz to už nie je mojou prioritou č.1.

2️⃣ Môj sen o šoferovaní totiž nebol môj. Chcela som naplniť očakávania druhých.

A keďže môj blog sa venuje ceste za dieťatkom po predchádzajúcich stratách, poďme sa pozrieť na zopár snov spojených práve s materstvom. A prečo sa (ne)plnia.

Keď som prvýkrát otehotnela a potratila, svoju nástenku vízií som roztrhala a bola na seba nahnevaná, že niečo robím zle a pýtala som sa „Prečo tá mágia nefunguje“. Potrebovala som znova poodhaliť kúsok skladačky ako ten náš život a tvorenie vlastne pracuje a prihlásila som na seminár ku Kristiánovi Beňovi (matrixenergie.sk), kde som sa dozvedela aj veľmi zaujímavú informáciu, z ktorej som spadla na zadok.

3️⃣ Ak si niečo želáme a zároveň máme v zálohe plán B, nemôže sa nám to splniť. 

U mňa to bolo presne takto. Ak neotehotniem, môžem aspoň znova cestovať (plán B). Plánov B bolo vtedy veľa. Dokonca silnejších ako samotné tehotenstvo. Bála som sa ďalšieho potratu a tak som začala myslieť na tehotenstvo ako na plán A a dávať si otázky, prečo vlastne chcem dieťa, aby som odhalila skryté (sebecké) motivácie na materstvo.

Tesne pred tým, ako som zistila, že som druhýkrát tehotná som sa snažila toto želanie (po správnosti) pustiť. Nelipnúť na ňom. Pretože, ak sa niečoho držíme ako kliešť, nemôžu nám do cesty prichádzať „náhody“, aby sa to, čo si želáme naplnilo.

Lenže ako to naozaj pustiť? To je otázka za milión. Nestačí to len vysloviť nahlas, ale naozaj žiť. Ako? To vám teda nepoviem. Neviem, čo platí na vás. 🙂 Viem ale čo platí na mňa. Dozviete sa to aj v tomto článku, ako som to púšťala.

A keď som bola skalopevne presvedčená, že už mám len plán A, potratila som znova.

Tentokrát som nástenku, ktorá obsahovala ženu s tehotným bruškom a fotky rodiny, musela odložiť a dať mimo dohľad, pretože ma to nielen zraňovalo, ale na nástenku vízií som aj na jeden celý rok zanevrela.

Keď som ju po roku od druhého potratu znova otvorila, do očí mi vošli slzy, pretože moje želanie sa naplnilo, len inak ako som chcela. Mala som na nej totiž VEDOMÉ TEHOTENSTVO. 

Z tohto príkladu plynú moje (zatiaľ) posledné dve „ponaučenia“ z tvorby nástenky vízii.

4️⃣ Ak si niečo želáme, treba byť veľmi špecifickí.

Moje želanie o vedomom tehotenstve sa mi splnilo, akurát som v minulosti nešpecifikovala pri ktorom dieťatku.

Ak sa nám niečo nesplní hneď (za rok), ešte to neznamená, že objednávka nie je doručená, alebo, že sme si želali nesprávne.

5️⃣ Na niektoré želania musíme jednoducho dozrieť.

Pretože sú sprevádzané nevyhnutným osobnostným rastom. Niekedy si myslím, že je dobré nevedieť detaily, pretože by sme sa báli do toho skočiť  a mali by sme vopred pochybnosti, či tú transformáciu (ako napr. vedomé tehotenstvo), aj ustojíme.

Našťastie naša duša/intuícia je naším kompasom a vždy nám bude našepkávať, čo je pre nás potrebné.

Naplnenie želaní v 2020

Ak teda máte sen, ktorý vás prevyšuje, blahoželám. Pre takéto sny sa oplatí žiť. Nebude to vždy ružové, preto je dobré mať „poruke“ podpornú skupinu žien, ktorá rieši niečo podobné, keď nádej, že sa to splní kolíše ako žalúdok na mori. Niekedy vám je z toho zle, že sa chcete vrátiť do „bezpečia“ prístavu a niekedy cítite volanie, že si tú cestu chcete naozaj užiť so všetkými kolísaniami, ktoré k plavbe za svojimi snami patria.

A keď pristanete nakoniec na úplne inom ostrove, váš pôvodný plán ešte nezlyhal, len je to ostrov, ktorý práve teraz potrebujete preskúmať a objaviť, čo sa v ňom skrýva. Pretože každý má svoje čaro.

Ako na nich? Metóda P.E.K.I. 

Na začiatku si stanovte svoje PREČO. Buďte k sebe úprimná a počúvajte svoju intuíciu. Vaša nástenka nejde do nijakej súťaže. Má vás podporiť na vašej ceste a pripomínať vaše prečo, keď budete na dne a prestanete veriť, pretože aj také obdobia prídu. Nedá sa žiť 100% pozítivne 365 dní v roku. A asi by to bola aj nuda 🙂

Prečo identifikuje naše EMÓCIE, o ktorých to vlastne všetko je. Chcem sa cítiť milovaná, prijímaná, autentická, pravdivá …. Oni sú hnacou silou našich snov. Ak neviete ako sa vlastne chcete cítiť, pretože v sebe máte zmätok a možno to skutočné prečo je skryté hlboko pod nánosmi vašich každodenných starostí, vyskúšajte toto cvičenie ⬇️:

Vezmite si niekoľko papierov, pero a začnite písať, ako sa chcete v roku 2020 cítiť. Garantujem vám, že po pol hodine až hodine prídu slzy. A to je krásny znak toho, že ste sa dotkli svojej duše a objavili svoje skutočné prečo. A takto môžete odhaľovať hnacú silu všetkých vašich snov.

Ak máte jasné svoje prečo a emócie s nimi spojené, je čas, aby ste svoje sny špecifikovali. Pre tento, či ďalšie roky. Buďte KONKRÉTNE. V každom sne buďte čo najkonkrétnejšie. Premyslite si dokedy, s kým, koľko, kde … Tu sa môžete vyblázniť so svojím ráciom 🙂 „AKO“ nechajte na moc, ktorá nás prevyšuje.

Robte veci INAK. Ak si chceme vybudovať nové návyky, či zažívať naplnenie svojich snov, dovoľme si všímať inakosť (to sú tie znamenia, ktoré k nám prichádzajú a potvrdzujú, že objednávka sa spracováva ⏳). Robme veci inak, aby sme neustále vystupovali zo svojej zóny komfortu. Minimálne zistíme, že nič strašné sa nestalo a objavíme v sebe silu, ktorá čakala na naše zobudenie.

Prajem nám plodný čas na tvorenie.

Nech si intuitívne vyberáme počas roka činnosti, ktoré cítime, že nás privedú k našim „cieľom“, aj keď nevieme logicky zdôvodniť prečo. Stačí, že naša duša vie. Je to ten najlepší kompas. A samozrejme, keď tá príležitosť príde, chytiť ju za pačesy 😄 a užiť si tú cestu, nie len samotný výsledok.

Počas viac ako trojročnej cesty za bábätkom som si uvedomila, že to nie je iba o dieťatku „na konci“, ale o mne, kým sa na tejto ceste stávam. Že iba ja si vyberám ako chcem tento čas čakania stráviť a využiť ho pre svoj rast a radosť.

Aby, keď sa obzriem jeden rok späť, poviem si: „Tento rok stál zato 🙏“.

Najväčšia škoda (opäť je to len môj názor), čo môžeme spraviť ako ženy sebe, je utrápiť sa čakaním a nežiť svoj život naplno aj bez dieťatka v náručí. Nie je to ľahké, je to cesta vrcholov a pádov, ale stojí to nakoniec zato.

 

A ako vyzerá moja nástenka pre rok 2020?

Tentokrát som ju ponechala bez veľkých nadpisov a sloganov, pretože si ich chcem vedome pripomínať zakaždým, keď sa na ňu pozriem a trénovať tak svoju myseľ neustále. „Hackla“ som ju mini omaľovánkami, ktoré si chcem vymaľovávať a nalaďovať sa tak na svoje zámery. Pretože vizualizácia je skvelá vec, ale revalidácia, či to a ono s nami stále rezonuje, tiež.

Nástenka nie je totiž vytesaná do kameňa 🙃 a dá sa kedykoľvek zmeniť a upraviť.

Tak ako sa vyvíjame my, nech sa vyvíja s nami aj naša nástenka.

A teraz poďte do toho! Hrajte sa. Zapojte aj ostatných členov rodiny alebo si spravte čas len pre seba. Vaša duša vie, čo potrebuje.

Držím vám pri tvorení palce.

 

S úctou k jedinečnej ceste každej inšpiratívnej tvorkyne v nás,

Mirka ♥

Miroslava Seňková

Som mama 2 anjelov a inšpirujem ženy ako kráčať k dúhovému dieťatku s radosťou a ľahkosťou. S vášňou neustále objavujem hĺbku alchýmie vedomého počatia a holistický prístup k plodnosti.

Som autorkou viacerých FERTILITY VIZUALIZÁCIÍ Ako sa naladiť na seba a svoje budúce dieťatko, ako aj online kurzov , kde sprevádzam ženy ako si cestu k materstvu užívať a nielen prežívať, ešte pred počatím dieťatka.

Pokiaľ vám chýba podporná skupina na ceste k materstvu, pridajte sa do uzavretej skupiny na Facebooku Alchýmia počatia nového života , kde nájdete ďalšie plodné inšpirácie.

Viac o mojej ceste si prečítate tu.