[Príbeh] Sme silné ženy

Ahojte dúhové mamičky. Chcela by som sa s vami podeliť o príbeh. Myslím si, že o potratoch by sa malo hovoriť častejšie. PREČO? Pretože takmer každá žena si prešla tým zlým a svet by mal vedieť, že sa niečo deje.

Som mladá 21ročná žena, ktorá od malička vedela, aké sú jej priority v živote. Príležitosť sa ísť zabaviť, ísť s kamarátmi som brala celkom ako TABU. Každá príležitosť strážiť dieťa bolo pre mňa to najlepšie čo mohlo byť.

Prišla som do veku, kedy som chodila na strednú školu a nevedela som sa dočkať toho, aby som skončila a našla si partnera, s ktorým by sme vytvorili RODINU.

Našla som si môjho budúceho manžela s ktorým plánujeme svadbu. Milujem ho! Obaja sme chceli dieťa, život sa úplne zmení. Všetko ide bokom a boli by sme MY, my traja!

Tak ako sme sa snažili, každý mesiac som bola sklamaná, že som dostala menštruáciu, vystriedal to hnev, krik, plač a nenávisť voči samej sebe. Prichádzali ďalšie mesiace a s nimi opäť plač. S priateľom sme sa rozhodli ísť do reprodukčného centra neplodnosti. Objednanie trvalo pár týždňov a tak sme sa furt snažili. Prišli sme do centra a doktor povedal, že som TEHOTNÁ! Kladiem si otázku? Ako je to možné? Žeby ma ten hore vypočul a doprial mi to najkrajšie v živote?

Moje tehotenstvo prebiehalo úplne super. Občas hnev, krik. (Ale šak hormóny). Výsledky v 13tt bez problémov. Ďalšie velké sono, bez problémov. V 24tt som navštívila špeciálneho doktora, aby vyšetril genetiku. Všetko bez problémov.

Uvedomila som si, že ja vlastne ani neviem, že som tehotná. Každý večer sme sa prihovárali našej malej žabke, hladkali sme ju, priateľ ju bozkával cez bruško. Každá žena počas tehotenstva by mala zažívať najkrajšie obdobie…

A jedného dňa som kupovala detské kresielko, a to bolo osudné. Spadla som na schodoch, pričom som si vyvrtla členok. Za moment som bola v sanitke. V hlave sa mi premietali všetky myšlienky čo sa môže a nemôže stať. Žabka moja, zvládla si to? Si v poriadku?

Noha v sádre, bez RTG, bolesti a plač. Čakala som na doktora, ktorý pozrie či všetko so žabkou je v poriadku. Bola som tam snáď večnosť. Po dlhých minutách mi doktor oznámil, že srdiečko nebije. Vedel Boh, že niečo nieje v poriadku a dal mi znamenie, aby som spadla? Prečo sa to stalo? Prečo sa to stalo práve mne? Tá ktorá chcela svoje vytúžené bábätko držať v náručí? Nemohla si pár týždňov vydržať? Milión otázok a ani jedna odpoveď…

Bola som v 33tt tehotenstva a opustila si ma. Čakal ma prirodzený pôrod.

2.9.2020 ma prijali do nemocnice a 5.9.2020 som porodila moje krásne dievčatko. Bola taká krehká…. 2350g 47cm …. bola by si veľká žabka moja, prečo si to nezvládla a opustila si nás? Prečo?

Len Boh a TY vie prečo.

Všetkým dúhovým mamičkám prajem veľa šťastia…..❤️

D.

 


Ďakujem všetkým ODVÁŽNYM ŽENÁM za zdieľanie vašich príbehov.

Spolu tak vytvárame liečivú platformu, ktorá prináša svetlo do života po strate dieťatka, v ktoromkoľvek týždni tehotenstva.

Ak aj s vami rezonuje podeliť sa o svoj príbeh,  📩 napíšte mi MAIL na mirka@duhovamama.sk.

Miroslava Seňková
Inšpirujem ženy ako žiť plodne aj neplodnosť a kráčať v ústrety dieťatku napriek rôznym výzvam. Som autorkou jedinečnej Klubovne Alchýmia počatia, kde už teraz nájdeš pre seba viac ako 18 hodín plodnej inšpirácie na tému vedomého počatia a práce s fertility mindsetom. Môžeme sa stretnúť pár krát do roka naživo (v Bratislave) na fertility kruhoch, ale aj pravidelne v rôznych online fertility programoch. Viac o spolupráci so mnou . A prečo Dúhová Mama? To rýchlo zistíš tu.

V Klubovni nájdeš rôzne rozhovory, webináre, workshopy, vizualizácie, tréningy ... jednoducho kopec plodnej inšpirácie ako pracovať so svojím fertility mindsetom a cestu k materstvu si tak užívať vo väčšom napojení na seba, ale aj svoje dieťatko ....