[Príbeh] Verím, že našim anjelikom je krásne

Ahoj Mirka,
Posielam ti môj príbeh o strate dieťatka. Budem rada, ak ho uverejníš. Dnes končí moje 600nedelie. V mojich predstavách to malo byť obdobie plné nekonečnej lásky radosti a vône bábätka. Ani v najhorších predstavách, som si nemyslela, ze to bude obdobie iba nekonečnej bolesti, smútku a prázdnoty.

V ten deň, som prišla do poradne, na bežnú kontrolu. A ani neviem ako, zrazu som ležala v záchranke a viezli ma do nemocnice do MT. Po vyšetrení mi lekár povedal, že určite potratím. Bola som v 22tt. Ráno sa scenár opakoval, ale sestrička mi ešte rozprávala o tom, že si dieťatko môžeme pochovať.

Nerozumela som tomu. Ako pochovať? Veď predsa môj chlapček žije, srdiečko mu bije, cítim jeho pohyby. Každý ďalší deň bol pre nás zázrakom a verili sme, že vydržíme do 25tt a malinký bude mať dostatočnú hmotnosť na to, aby ho zachránili. Toto želanie sa nám aj splnilo, pôrod sa začal 24+2tt, bohužiaľ následkom silnej infekcie. Chlapček bol otočený ritkou a v poslednej fáze pôrodu, keď som mala najviac tlačiť, kontrakcie skončili.

Všetko bolo proti nemu a náš synček to neprežil. Bojoval do poslednej chvíle. Bolesť, ktorú som cítila potom, opisovať nemusím. Pochopí to len žena, ktorá takúto bolesť prežila. Ešte stále som vo fáze, v ktorej si veľa vyčítam, čo som mala urobiť inak, alebo čo som robiť nemala. Dúfam, že raz dokážem svojmu telu odpustiť, že to nezvládlo.

Zamýšľam sa nad silou myšlienky. Veľmi sme si želali, aby sa náš synček narodil 19teho, pre niekoho to môže byť veľmi malicherné, ale pre nás je to významný dátum. Plodová voda začala odtekať 19teho. A ja som si veľmi želala, aby bol náš chlapček krásnym človekom, ktorý bude dobrý k ľuďom, zvieratám, prírode. A teraz sa pýtam, či nebol až príliš krásny pre tento svet.

Verím, že našim anjelikom je krásne, nepoznajú bolesť, smútok, hlad ani smäd a sú nekonečné milovaní. Toto mi dáva nádej.

Ďakujem Mirka

K.

 


Aj ja ďakujem všetkým ODVÁŽNYM ŽENÁM za zdieľanie vašich príbehov.

Spolu tak vytvárame liečivú platformu, ktorá prináša svetlo do života po strate dieťatka, v ktoromkoľvek týždni tehotenstva.

Ak aj s vami rezonuje podeliť sa o svoj príbeh,  📩 napíšte mi MAIL na mirka@duhovamama.sk.

Miroslava Seňková

Som mama 2 anjelov a inšpirujem ženy ako kráčať k dúhovému dieťatku s radosťou a ľahkosťou. S vášňou neustále objavujem hĺbku alchýmie vedomého počatia a holistický prístup k plodnosti.

Som autorkou viacerých FERTILITY VIZUALIZÁCIÍ Ako sa naladiť na seba a svoje budúce dieťatko, ako aj online kurzov , kde sprevádzam ženy ako si cestu k materstvu užívať a nielen prežívať, ešte pred počatím dieťatka.

Pokiaľ vám chýba podporná skupina na ceste k materstvu, pridajte sa do uzavretej skupiny na Facebooku Alchýmia počatia nového života , kde nájdete ďalšie plodné inšpirácie.

Viac o mojej ceste si prečítate tu.