Rozhovor: Prechodové rituály / Rozlúčka

Téma prechodových rituálov má pre mňa špeciálne na ceste k materstvu a po potratoch nesmierny význam, pretože je to vedomý čas, kedy sa zastavíme a máme možnosť uctiť si svoju cestu, ako aj nabrať silu pred ďalším krokom. A keď sa povie rituál, vôbec to neznamená 🙂 niečo „ezoterické“, pretože rituály sú súčasťou nášho života od nepamäti (krstiny, svadby, pohreby…).

Preto som veľmi rada, že ešte začiatkom Novembra, prijala moje pozvanie na rozhovor úžasná sprievodkyňa (aj) prechodovými rituálmi a moja blízka duša.

Tento rozhovor bol pre mňa osobne veľmi inšpiratívny, išiel poriadne do hĺbky a to sa téme straty dieťatka venujem už nejaký čas. Sama som tam prezradila na seba veci, o ktorých som doteraz nehovorila.

Ak si vás zavolá, verím, že aj vy v ňom nájdete nové uhly pohľadu. Zdieľali sme totiž nielen naše osobné skúsenosti s rituálmi rozlúčky s nenarodenými detičkami, ale aj

  • Prečo sú prechodové rituály dôležité, ba až potrebné
  • Ako nám môžu pomôcť v liečení tela aj duše po traumatickej udalosti akou strata dieťatka je, a to v ktoromkoľvek týždni tehotenstva
  • Ako si ich vieme dopriať samy doma alebo v kruhu spriatnených žien
  • Ako to vyzerá v sprievode s inou (cudzou) osobou
  • Čo na to vlastne potrebujeme, či
  • Prečo niekedy rituál treba opakovať
  • ale aj oveľa viac …

Tak aj o tomto sme sa rozprávali s Dankou Krušinskou Trudičovou.

Ďakujem Danke za veľmi inšpiratívny a podnetný rozhovor. 

Viac o Dankinom projekte Cesta vedomej ženy a jej aktivitách sa dozviete na webe, Facebooku alebo Instagrame.

Verím, že vás tento rozhovor inšpiruje k novým uhlom pohľadu rovnako ako mňa, pohladí na duši a kto vie, možno ho budete zdieľať ďalej, pretože nesie veru krásne posolstvo a liečivú energiu.

S láskou pre vás tvorí,

Mirka

 

Miroslava Seňková

Som mama 2 anjelov a inšpirujem ženy ako kráčať k dúhovému dieťatku s radosťou a ľahkosťou. S vášňou neustále objavujem hĺbku alchýmie vedomého počatia a holistický prístup k plodnosti.

Som autorkou viacerých FERTILITY VIZUALIZÁCIÍ Ako sa naladiť na seba a svoje budúce dieťatko, ako aj online kurzov , kde sprevádzam ženy ako si cestu k materstvu užívať a nielen prežívať, ešte pred počatím dieťatka.

Pokiaľ vám chýba podporná skupina na ceste k materstvu, pridajte sa do uzavretej skupiny na Facebooku Alchýmia počatia nového života , kde nájdete ďalšie plodné inšpirácie.

Viac o mojej ceste si prečítate tu.

Komentáre