Rozhovor s Dankou: Prechodové rituály & rozlúčka

Téma prechodových rituálov má pre mňa špeciálne na ceste k materstvu a po potratoch nesmierny význam, pretože je to vedomý čas, kedy sa zastavíme a máme možnosť uctiť si svoju cestu, ako aj nabrať silu pred ďalším krokom. A keď sa povie rituál, vôbec to neznamená 🙂 niečo „ezoterické“, pretože rituály sú súčasťou nášho života od nepamäti (krstiny, svadby, pohreby…).

Preto som veľmi rada, že moje pozvanie na rozhovor prijala úžasná sprievodkyňa (aj) prechodovými rituálmi a moja blízka duša.

Verím, že aj vy v ňom nájdete nové uhly pohľadu. Zdieľali sme totiž nielen naše osobné skúsenosti s rituálmi rozlúčky s nenarodenými detičkami, ale aj

  • Prečo sú prechodové rituály dôležité, ba až potrebné
  • Ako nám môžu pomôcť v liečení tela aj duše po traumatickej udalosti akou strata dieťatka je, a to v ktoromkoľvek týždni tehotenstva
  • Ako si ich vieme dopriať samy doma alebo v kruhu spriaznených žien
  • Ako to vyzerá v sprievode s inou (cudzou) osobou
  • Čo na to vlastne potrebujeme, či
  • Prečo niekedy rituál treba opakovať
  • ale aj oveľa viac …
 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ďakujem Danke za veľmi inšpiratívny a podnetný rozhovor. 

Verím, že vás rovnako ako mňa, pohladí na duši a kto vie, možno ho budete zdieľať ďalej, pretože nesie krásne posolstvo a liečivú energiu.

♥♥♥

S láskou a úctou k jedinečnej ceste každej z nás,

Mirka a Danka

P.S.

Viac inšpirácií nájdete v kategórii „Šestonedelie po potratoch“, kde som túto tému rozoberala aj so svojimi hosťkami.

Ak sa na svojej ceste cítite samé a potrebujete niekoho kto vám rozumie (pretože skúsenosť je neprenosná), veľmi rada vás privítam v podpornom kruhu žien na Facebooku v uzavretej skupine MAMY ANJELOV, ktorá vytvára bezpečné prostredie na zdieľania čohokoľvek, čo nás trápi a je priestorom, kde je každý príbeh prijatý s rešpektom.

P.S.2:

Ďalšie príbehy žien nájdete v kategórii „Vaše príbehy /Mamy anjelov“.

Miroslava Seňková
Inšpirujem ženy ako žiť plodne aj neplodnosť a kráčať v ústrety dieťatku napriek rôznym výzvam. Som autorkou jedinečnej Klubovne Alchýmia počatia, kde už teraz nájdeš pre seba viac ako 30 hodín netradičnej plodnej inšpirácie na tému vedomého počatia a práce s fertility mindsetom. Môžeme sa stretnúť pár krát do roka naživo (v Bratislave) na fertility kruhoch, ale aj pravidelne v rôznych online fertility programoch. Viac o spolupráci so mnou . A prečo Dúhová Mama? To rýchlo zistíš tu.